Kvitová obhájila triumf v Birminghamu a získala pátý letošní titul

09.07.2018 | Petra Kvitová úspěšně obhájila loňský triumf na turnaji WTA Premier v Birminghamu. Česká tenistka ve finále po obratu porazila Slovenku Magdalénu Rybárikovou a i páté letošní finále proměnila v titul. Petra Kvitová na své první letošní akci na trávě v Birminghamu deklasovala jednu soupeřku za druhou.

V cestě do finále vyřadila Britku Kontaovou 6:3, 6:4, Australanku Gavrilovovou 6:2, 6:2, Němku Görgesovou 6:1, 6.4, v semifinále Rumunku Buzarnescuovou a ve finále po 4:6, 6:1, 6:2 Magdalénu Rybárikovou. Ve vzájemné bilanci se Slovenkou vede už 6:1. Favorizovaná osmadvacetiletá Češka ztratila v úvodu finále poprvé na turnaji set, když těžko hledala zbraň proti tvrdému podání a čopovaným bekhendům o rok starší soupeřky.

„Je úžasné obhájit titul, už se mi to dlouho nepovedlo,“řekla Kvitová, jež dokázala během kariéry vyhrát stejný turnaj dva roky po sobě jen v letech 2014 a 2015 v New Havenu. „V prvním setu jsem byla až moc nervózní a Magda mě dostala pod tlak. Nebylo lehké se do zápasu vrátit, ale hrála jsem uvolněně a vyplatilo se to,“řekla česká tenistka, která vévodí letošním statistikám WTA Tour jak v počtu získaných titulů, tak vyhraných zápasů (37). Kvitová se letos raduje už popáté a poprvé na trávě. Letos triumfovala také v hale v Petrohradu, na tvrdém povrchu v Dauhá a na antuce v pražské Stromovce a v Madridu. „Nikdy není snadné plnit roli favoritky. Zvlášť v prostředí, kde to mám ráda. Nervy vám pořád pracují a je těžké udržet čistou hlavu. Jsem strašně ráda, že se mi to povedlo. Obhájit titul je vždy hodně příjemné,“vyznala se po vítězství Kvitová. Celkově získala už 25. titul a svou bilanci ve finálových bojích upravila na 25:7. Titulem z Birminghamu předčila Janu Novotnou. Více titulů z českých rodaček vybojovaly už jen Hana Mandlíková (27) a Martina Navrátilová (167).AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis


Oficiální partner klubu