Petra Kvitová vyhrála Wimbledon!

05.07.2011 | Petra Kvitová vyhrála Wimbledon, ve finále porazila Rusku Marií Šarapovovou 6:3 a 6:4! Na trávě v londýnském All England Clubu navázala po třinácti letech na triumf Jany Novotné. "Je to obrovský úspěch a splnil se mi velký sen, který jsem začal snít v roce 1991. Tehdy jsem si řekl, že uděláme všechno pro to abychom vychovali wimbledonského vítěze a konečně se nám to podařilo. S Petrou jsme začali intenzivně spolupracovat ? když jí bylo patnáct , ale už dlouho předtím jsme byli v pravidelném kontaktu s jejím otcem který ji tenis naučil a dal jí první základy" říkal Miroslav Černošek šéf prostějovského tenisového klubu který v čestné wimbledonské lóži sledoval vynikající úspěch Petry.

„Všude kolem jsem ve Wimbledonu slyšel, že Petra může být světovou jedničkou, tvrdily to velké osobnosti světového tenisu a pevně věřím, že se jí to podaří. David Kotyza je pracovitý a náročný trenér, ona také, navíc si myslím, že v Prostějově má Petra dokonalé podmínky se stoprocentním zázemím. A nejen ona. Snažíme se je vytvářet všem, kteří se chtějí vydat na cestu šampionů. Cesta to není lehká, Petra ji však zvládla. Co mě na finále Wimbledonu nejvíce překvapilo? S jakou samozřejmostí zvládla Petra nejdůležitější zápas své dosavadní tenisové kariéry. I když se před finále objevily hlasy, že by mohla Wimbledon vyhrát, tak tomu nepodlehla a naprosto přesvědčivě šla za titulem. A eso na mečbol to byla nádherná tečka,“ dodává Černošek.

Pro statistiky: Kvitová (8) - Šarapovová (5-Rus.) 6:3, 6:4.
Esa: 1:3. Dvojchyby: 4:6. Využité brejkboly: 5/9 - 3/5. Vítězné míče: 19:10. Nevynucené chyby: 13:12. Úspěšnost prvního podání: 66 %/76 %. Čas: 1:25 h.AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu