Šafářová s Mattekovou-Sandsovou ve finále Turnaje mistryň neuspěly

01.11.2016 | Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová v desátém společném finále teprve podruhé prohrály. Na Turnaji mistryň v Singapuru poprvé ve třetím vzájemném duelu nestačily na Rusky Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou (5)6:7, 3:6 a Američanka se tak nestala novou světovou jedničkou ve čtyřhře. Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová odehrály druhou společnou sezonu a znovu ji zakončily startem na Turnaji mistryň. Na něm došly až do finále, v něm však skončila jejich šňůra osmnáct výher v řadě.

V prvním kole porazily pár Babosová (Maď.), Schvedovová (Kaz.) 5:7.7:6(6), 10/2, v semifinále světové jedničky z Francie Garciovou a Mladenovicovou 6:3, 7:5. Zastavily je až Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová. Ruské tenistky zvítězily 7:6(5), 6:3 a ve třetím vzájemném duelu se dočkaly premiérového vítězství.
„Chtěly jsme si odvézt pohár, ale Makarovová s Vesninovou hrály opravdu výborně. První set byl o jednom dvou míčích, pak to bylo o jeden brejk. Mohlo to dopadnout na obě strany, ale nevyšlo to. Nechaly jsem tam všechno,“ uvedla Šafářová. „Díky, Beth, za skvělý celý rok. Jsem si jistá, že příště tady budeme mít šanci být ještě lepší,“ řekla svěřenkyně Františka Čermáka Šafářová při předávání cen. Brněnská rodačka, jež na letošní olympiádě získala bronzovou medaili s Barborou Strýcovou, má po dnešku bilanci v deblových finále 12-3. Matteková, která v Riu vyhrála smíšenou čtyřhru s Jackem Sockem a z mixu má ve sbírce také dva grandslamové tituly, má v deblových finále bilanci 22-12. Matteková si mohla poprvé v kariéře zajistit posun na post nejlepší deblistky světa, vinou porážky však Indku Saniu Mirzaovou nesesadí. Šanci však bude mít v úvodu nové sezony. „Škoda, že to nevyšlo, ale věřím, že se Beth stane jedničkou hned zkraje příští sezony,“ prohlásila Šafářová. „Trochu jsem to měla v hlavě, ale na kurtu jsem se snažila hrát co nejlépe jako v každém jiném utkání,“ uvedla Američanka.AGROFERT Město Prostějov Olomoucký kraj
TK PLUS TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY MORAVIA STEEL
Olomouc
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu