Sára Bejlek vyhrála Pardubickou juniorku 2020

19.08.2020 | Sára Bejlek (2006, TK Agrofert Prostějov) vyhrála 93. ročník Pardubické juniorky – Mistrovství ČR jednotlivců v kategorii staršího dorostu. Sára ve finále porazila Lucii Havlíčkovou 7:5, 6:0. Jaká byla cesta Sáry za titulem v Pardubicích? Popravdě řečeno velmi složitá. Sára se tři dny před turnajem zranila, nemohla tréninovat a do poslední chvíle přemýšlela, jestli má smysl se v tomto zdravotním stavu vůbec turnaje zúčastnit. Rozhodla se to "zkusit", což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí.

Bejlek - Valentová Tereza 0:6, 6:2, 6:4

Sára tři dny vůbec netrénovala, zraněná noha ji stále bolela a v pohybu po dvorci výrazně limitovala. Tomu odpovídal průběh i výsledek prvního setu. Sára ukázala, že je obrovská bojovnice a myšlenky na skrečování zápasu zavrhla. Od druhého setu se postupně zlepšovala a ačkoliv pohybově byla pořád indisponovaná, soupeřka to naštěští nedokázala využít. Sára tuto těžkou zkoušku zvládla vítězně.

Bejlek - Nováková Karolína 6:2, 6:2

Sára měla po prvním kole na turnaji den volna, což jí moc pomohlo. Bolest nohy a omezení pohybu ustupovalo a Sára si vedla proti o čtyři roky starší soupeřce dobře. Přestože výsledek vypadá jednoznačně, byl to vyrovnaný a pro Sáru náročný zápas.

Bejlek - Šalková  6:1, 6:4

Forma Sáry šla v Pardubicích každým dnem nahoru. Nebezpečná, rychle hrající soupeřka se snažila Sáru přetlačit, ale ta se herně blížila svému optimu a zápas si pohlídala. Opět se hrálo o každý míč a Sára odvedla už velmi kvalitní výkon.

Bejlek – Fruhvirtová Brenda 4:6, 6:3, 7:5

Pravděpodobně vrchol dívčího pavouka, moc pěkný a dramatický zápas. Tři hodiny a deset minut urputného boje o každý míč, který pro sebe v koncovce třetího setu vybojovala Sára Bejlek.
Sára hrála velice dobře, měla výrazně méně nevynucených chyb, více liftovaných volejů a stopbalů než Brenda. Výborný zápas od Sáry.

Bejlek - Bartůňková 6:1, 6:2

Očekáváný další velký boj se nekonal. Sára zahrála excelentně a svoji ročníkovou rivalku jasně přehrála. Bartůňková neměla žádnou šanci.

Bejlek – Havlíčková 7:5, 6:0

Finále proti ranařce Havlíčkové bylo vyrovnané jen v první sadě. Sára hrála svoji hru a za stavu 5:5 v prvním setu ukázala větší sebevědomí a touhu po vítězství. První set pro sebe Sára získala 7:5 a bylo v podstatě rozhodnuto. Ztráta setu nalomila psychickou odolnost Havlíčkové a Sára cestu za titulem v Pardubicích završila ve druhém setu kanárem.

Vítězkou supersilně obsazené Pardubické juniorky se stala Sára Bejlek. Naprosto zaslouženě zvítězila a její jméno se zapíše na tabuli vítězů mezi velké tenisové osobnosti.

Kromě finále dvouhry hrála Sára v Pardubicích i ve finále čtyřhry, kde s Havlíčkovou prohráli s párem Linda Klimovičová (2004, TK Agrofert Prostějov), Dominika Šalková 5:7, 6:1. 0:1.

Sáře Bejlek bylo letos teprve 14 let, věkově patří do kategorie starších žákyň, přesto vyhrála tento prestižní turnaj v kategorii do 18 let.

Sáře, její rodině a trenérovi Tomáši Josefusovi moc GRATULUJEME!