O klubu

Kontakty Areál

 

Historie

V roce 1990 se Miroslav Černošek stal předsedou tenisového klubu. V té době začíná nejúspěšnější a nejslavnější období tenisové historie v Prostějově. Milan Matzenauer pomohl v řízení klubu svým nekončícím optimismem a velkorysostí; Aleš Hilčer se k nim připojil v polovině devadesátých let a přinesl ekonomický pragmatismus. Krok po kroku vznikal nejlepší klub v České republice, co víc, s novým sportovním zázemím, hotelem, tenisovou halou a centrálním dvorcem. Prostějov se stal místem TOP hráčů světového žebříčku a Tréninkového centra mládeže později Národní tenisové centrum Morava.

„Když se dívám do minulosti, myslím si, že fakt, že jsme vždy drželi spolu, bylo hlavním klíčem našeho úspěchu. Jak management tak vlastníci nikdy nedávali přednost profesionálnímu tenisu před rekreačním. Samozřejmě tenisová cesta svou prioritu, ale nikdy jsme nezapomínali na humor a přátelskou atmosféru. To je jeden z důvodů, proč jsme se dokázali přenést přes mnoho problémů,“ řekl Miroslav Černošek, sportovní manažer, který přivedl mnoho TOP tenisových hráčů do klubu. Karel Nováček, žák z Prostějova a daviscupový reprezentant patřil ve své době k nejlepším antukovým hráčům a patřila mu osmá příčka světového žebříčku ATP. Hráčka číslo jedna, Martina Hingisová, hrála v prostějovském klubu v jedenácti letech a od té doby nejen ona, ale i její máma Melanie měly vřelý a upřímný vztah k tenisu na Hané!

V dubnu 1994 se klub snažil získat úspěch na pozicích tenisových funkcionářů. Milan Matzenauer se stal jedním z kandidátů na funkci prezidenta Českého tenisového svazu. Nakonec Jan Kodeš projevil zájem zastávat tuto funkci. Milan Matzenauer, kandidát z Prostějova, se stal předsedou výkonného výboru. Ve své funkci setrval další čtyři roky.

Na podzim 1994 přišel do Prostějova bývalý daviscupový reprezentant. Byl účastníkem všech extraligových titulů ve funkci kapitána. Poprvé tenisté vyhráli extraligový  titul v červnu 1995 a sny se na Hané staly skutečností. 


Kontakty

TK AGROFERT Prostějov
tel: +420 582 402 506
fax: +420 582 342 870
email: office@tkplus.cz
web: www.tkagrofert.cz
facebook: @tkprostejov
 
Korespondenční adresa:
TK Prostějov
Za Kosteleckou 49
796 01 Prostějov
Tenis klub Prostějov, a.s.
Prostějov, Za velodromem 49a
IČ: 25331108

Spisová značka: B 2247
vedená u Krajského soudu v Brně
Den zápisu: 18.03.1997
Tenisový klub Prostějov, spolek
Prostějov, Sportovní 3924/1
IČ: 00205061

Spisová značka: L 429
vedená u Krajského soudu v Brně
Den zápisu: 01.01.2014
AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu