MONETA Czech Open: Čtyřhra patří páru Nedovjesov, Oliveira

18.06.2021 | Kazach Alexandr Nedovjesov a Portugalec Goncalo Oliveira vyhráli v supertiebreaku čtyřhru na turnaji MONETA Czech Open, ve finále porazili český pár Roman Jebavý, Zdeněk Kolář. Jak postupovali Kolář s Jebavým do finále?

V prvním kole porazili pár Jurajda, Svrčina, ten dostal do debla na volnou kartu, 6:4, 7:6(6), o postup do semifinále předvedli proti Lehečkovi a Kopřivovi rekordní supertiebreak – 6:4, 3:6, 15:13, nakonec i o šanci hrát finále rozhodoval proti páru Nizozemec Arends a Venezuelan Luis David Martínez supertiebreak 6:3, 2:6, 10:5. Vítězové Nedovjesov, Oliveira byli první nasazení, v otvíracím kole porazili Čechy Paulsona a Rikla 6:4, 6:3, ve druhém Argentince Coriu a Menu 6:2, 6:4, do finále pak měli cestu snadnou – Dellien, Zeballos vzdali semifinále ve chvíli, kdy Dellien prohrál čtvrtfinálový duel. Na turnajový titul ve čtyřhře jen o kousek nedosáhl pár Roman Jebavý, Zdeněk Kolář přestože téměř bezchybně zvládl úvodní sadu. V dalším průběhu se soupeři českých tenistů – Aleksandr Nedovjesov a Concalo Oliveira – výrazně zlepšili, se štěstím vyrovnali ve zkrácené hře druhé sady a obrat dokonali v super tie-breaku. „Začátek byl výborný, měli jsme zápas dohrát ve druhém setu. V koncovce jsme měli i trošku smůly, ale takový je tenis. Musíme soupeři jen poblahopřát a smířit se s porážkou,“ poznamenal Jebavý. Podobné pocity měl také Kolář, který několik hodin po semifinále dvouhry nastoupil na kurt v rozhodujícím duelu čtyřhry. „Ve druhém setu jsme měli dostatek šancí získat rozhodující náskok. Příležitosti jsme neproměnili a v závěru přišel trest,“ posteskl si Kolář.