Julie Štruplová získala druhý titul v sezoně

05.12.2023 | Devatenáctiletá prostějovská tenistka Julie Štruplová si na turnaji ITF v italské Selva Gardeně došla pro druhý singlový titul v této sezoně. Ve finále si poradila s turnajovou osmičkou Polkou Martynou Kubkaovou dvakrát 6:2 a potvrdila pozici turnajové pětky. Štruplová vybojovala na okruhu ITF celkově svou třetí singlovou trofej, podruhé v kariéře se pak raduje z vítězství na turnaji kategorie ITF W25.

Hráčka prostějovského TK Agrofert nejprve porazila 6:4, 6:2 Ayumi Koshiiishiovou z Japonka a pak po setech 6:1, 6:2 Belgičanku Claru Vlassearovou. Ve čtvrtfinále vyhrála Amarni Banksovou z Velké Británie po dvou hodinách a padesáti minutách 7:5, 5:7, 6:1 a pak si vyšlápla na nasazenou dvojku Kathinku von Deichmannovou z Lichtenštejnska, kterou porazila za dvě hodiny a 34 minut po setech 2:6, 6:3, 6:4. Úspěch v Selva Gardeně pomůže devatenáctileté tenistce k vylepšení kariérního maxima na žebříčku WTA, kde se poprvé posune do světové třístovky.