Winter Cup: Dvě zlata, dvě stříbra a bronz

29.02.2016 | České týmy získaly na Winter Cupu, halovém mistrovství Evropy družstev mládeže pět medailí, postoupily do všech šesti finálových skupin do 12, 14 a 16 let. Oba české týmy dvanáctiletých získaly zlato, chlapci vyhráli skupinu v Hrádku nad Nisou a pro titul mistrů Evropy si došli ve Vésce. Mladé dívky si postup do finále v Sunderlandu vybojovaly v Rakovníku a ke zlatu vedla v Anglii cesta přes vítězství nad Ruskem, Ukrajinou a ve finále nad Rumunskem. Na šampionátech do 14 a 16 let získala Česká republika tři medaile, nejcennější byla finálová umístění chlapců do 14 let a dívek do 16 let, oba týmy vybojovaly stříbrné medaile.

Chlapci vyhráli skupinu ve švédské Karlsroně a ve finále v Bukurešti nestačili na Italy. Dívky do 16 let prohrály ve finále s Ruskem. Dívky do 14 let hrály kvalifikaci i finále v Rakovníku, v semifinále nestačily na Ukrajinu a v duelu se Slovinskem vybojovaly bronz. Chlapci do 16 let prohráli ve finále v Ronchinu hned ve čtvrtfinále s Itálií a hráli už jen o nemedailové umístění.
V reprezentačních týmech měl bohaté zastoupení TK AGTOFERT Prostějov s následujícími výsledky: Linda Nosková, 2004, členka zlatého týmu ČR na ME družstev do 12 let dívek, Ivana Šebestová, 2001, členka stříbrného týmu ČR na ME družstev do 16 let dívek, Dalibor Svrčina, 2002, člen stříbrného týmu ČR na ME družstev do 14 let chlapců, Denisa Huňková, 2002, členka bronzového týmu ČR na ME družstev do 14 let dívek a Evžen Holiš, 2000, člen týmu ČR na ME družstev do 16 let chlapců - tým obsadil 7. místo, náš trenér Tomáš Kajlík byl kapitánem družstva chlapců ČR na ME družstev do 12 let, dovedl tým ke zlaté medaili.
Co k výsledkům řekl Jaroslav Balaš, sportovní ředitel ČTS? „Postup všech šesti českých mládežnických týmů do finálových skupin halového mistrovství Evropy družstev je výborný výsledek, pět medailí, dvě zlata, dvě stříbra a bronz je v konkurenci silných evropských týmů dokonalým potvrzením kvality českého mládežnického tenisu. Nominovali jsme v daném okamžiku ty nejkvalitnější mládežnické reprezentace, a třebaže se nám hodně dařilo, v žádném případě není nic uzavřeného, máme před sebou letní Cupy a bude opravdu rozhodovat okamžitá výkonnost,“ dodával Balaš.AGROFERT TK PLUS
Město Prostějov Olomoucký kraj
facebook Rekreační tenis
Oficiální partner klubu