Nejkvalitnější tenisový turnaj mužů v ČR.

World Junior Tennis Finals

Mistrovství světa družstev do 14 let.

WJTF

Turnaje staršího žactva ze seriálu NJT Tour se nekonají

16.04.2013 | První turnaje starších žáků a žákyň v druhé polovině dubna, 19.- 23. 4. se neuskuteční . "Z důvodu nepříznivých klimatických podmínek se přes veškerou snahu organizátorů nepodařilo zabezpečit odpovídající počet dvorců tak, aby turnaj proběhl dle Soutěžního řádu ČTS. Stalo se tak poprvé v turnajové historii. Četa správců pod vedením Petra Langra odvedla naprosté maximum, ale nebyla schopna připravit a garantovat více než 5 - 6 dvorců. V některých místech byl ještě sníh a dvorce byly hodně namoklé," konstatoval Jaroslav Balaš, který stojí od začátku za organizací českého seriálu Nike Junior Tour. Náhradní termín bude oznámen do konce dubna.

V Prostějově začal seriál Nike Junior Tour

04.05.2012 | Popatnácté se rozjel český seriál Nike Junior Tour, vše letos začalo už tradičně prvním turnajem starších žáků a žákyň v Prostějově. Za českým seriálem je od začátku TK AGROFERT a agentura TK PLUS, která s firmou Nike dlouhodobě spolupracuje. Jak se dařilo prostějovským mladým tenistům? Dvouhru vyhrála Denisa Cíchová (1998), ve finále ji čekala pražská Ukrajinka Zarytská. Finále bylo jednoznačné, domácí prostředí sedlo Denise a po setech 6:1, 6:2 se mohla radovat z titulu.

Memoriál Petra Mariňáka vyhrál domácí David Kovařík

15.02.2012 | V Prostějově se nedávno konal už třináctý ročník turnaje mladších žáků - Memoriál Petra Mariňáka, prostějovského rodáka, který ve své době patřil k velkým nadějím československého tenisu. "Petr byl také velice poctivým a pracovitým trenérem, hodně nám pomohl," říká už tradičně šéf prostějovského tenisu dr. Miroslav Černošek. Memoriál Petra Mariňáka je v Prostějově mládežnickým turnajem s největší tradicí, letos ho vyhrál David Kovařík (TK AGROFERT Prostějov), který ve finále přehrál Dominika Jedličku z pražské Štvanice.

Prostějov kraloval na Nike Junior Tour

10.08.2011 | Starší žactvo bojovalo o další body do seriálu Nike Junior Tour v areálu TK Slavia v Plzni na Borech. Ve velice dobré formě se představili reprezentanti TK AGROFERT Prostějov, double vybojovali Petra Melounová a Petr Hájek. Úvodu turnaje nepřálo počasí, chlad tenisu nesvědčí, dešťové přeháňky dělaly vrásky na čele turnajového šéfa Františka Steinera. Bez ztráty setu, zcela suverénně postoupil do boje o prvenství hráč TK AGROFERT Prostějov Hájek.

Seriál Nike Junior Tour začal v Prostějově

30.04.2011 | Tradičně v Prostějově odstartoval prvním turnajem stále prestižnější seriál žákovských turnajů NIKE JUNIOR TOUR. Ten bude mít letos celosvětové finále opět na Bahamách. K cestě za velkou louži v kategorii staršího žactva nerazantněji vykročili reprezentanti pořádajícího TK AGROFERT Prostějov, desátá nasazená Tereza Kolářová a turnajová jednička Miroslav Chyba. Turnaj tradičně s nadhledem řídili Petr Cetkovský a Petr Flašar. "Obě soutěže měly, vzhledem k zahájení antukové sezony, slušnou úroveň. Představila se tu - a celkem úspěšně - řada mladých hráčů. Ti mohou získané zkušenosti v brzké době zúročit," konstatoval vrchní rozhodčí Petr Flašar.

Světové mládí v Prostějově

29.07.2010 | Už podvanácté se v Prostějově představí talentovaní tenisté a tenisky do 14 let na juniorském mistrovství světa družstev, podvanácté se v roli ředitelky představí Petra Píchalová-Langrová. Jak viděla šance českých týmů? "Bude hodně těžké navázat na loňské skvělé výsledky, naše děvčata se probojovala do finále a podlehla Američankám, junioři v boji o finále podlehli Portugalsku a v duelu o bronz nestačili na Japonce. Hodně bude ale záležet na losu," dodávala šéfka šampionátu.